otrdiena, 2012. gada 7. februāris

Pieaugušas benzīna un dīzeļdegvielas cenas. Выросла цена на бензин и на дизельOtrdienas rītā par pussantīmu pieaugušas benzīna un dīzeļdegvielas cenas "Statoil" degvielas uzpildes stacijās. 95.markas benzīns maksā 97,4 santīmus, savukārt dīzeļdegviela - 96,9 santīmus.

Kā skaidroja uzņēmumā, degvielas cena pieaugusi, jo kopumā cena biržā piedzīvojusi strauju kāpumu un ASV dolāra kurss - lielāku vērtības pieaugumu.

"Neste" un "Lukoil" degvielas uzpildes stacijās no rīta cenas vēl nebija mainītas. "Neste" benzīns maksāja 96,2 santīmus, bet dīzeļdegviela - 95,7 santīmus, savukārt "Lukoil" benzīna litra zemākā cena ir 94,5 santīmi, bet dīzeļdegvielas - 94,8 santīmus.

"Latvija Statoil" degvielas kategorijas vadītājs Kaspars Skrābāns skaidro, ka aizvadītajās nedēļās gan benzīna, gan dīzeļdegvielas cenas Eiropā par vienu tonnu saglabājās augstā līmenī ar kopējo tendenci palielināties.

Benzīna cena jau ilgāku laiku turas virs 1010 ASV dolāriem (531 latu) par tonnu, arī dīzeļdegvielas cena pārsniegusi 1000 ASV dolāru (526 latu) atzīmi. Lai gan ASV dolāra kurss nedaudz samazinājās pēc janvārī sasniegtā augstākā līmeņa, pēdējās dienās tā vērtība pret eiro atkal pieaug.

Joprojām galvenie notikumi pasaulē, kas ietekmē degvielas cenu pieaugumu, ir saspīlējums Persijas līcī, Eiropas Savienības lēmums boikotēt Irānas naftas piegādes, negaidīti labie ASV makroekonomiskie rādītāji, kā arī lielais aukstums Eiropā, kas palielinājis pieprasījumu ne tikai pēc gāzes, par ko informē daudzi mediji, bet arī būtiski pēc dīzeļdegvielas.

Sekojot naftas produktu cenu un ASV dolāra kursa izmaiņām, benzīna cenas SIA "Latvija Statoil" stacijās nav mainījušās jau divas nedēļas, savukārt dīzeļdegvielas cena kopš janvāra vidus līdz šodienai ir samazināta par vienu santīmu.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru