ceturtdiena, 2012. gada 16. februāris

Krievijas aktīvists: referendums radījis spriedzi tukšā vietā
Gaidāmais referendums par divvalodību Latvijā radījis spriedzi tukšā vietā un situācija, no malas vērojot, vairs nav tik mierīga kā agrāk, ceturtdien intervijā LNT raidījumam «900 sekundes» atzina Krievijas režīma opozicionārs Maskavas Valsts universitātes profesors Konstantīns Borovojs.
Referendums radījis spriedzi sabiedrībā

Viņa novērojumi liecina, ka gaidāmais referendums radījis pamatīgu spriedzi Latvijas sabiedrībā. «Es šeit biju pirms diviem gadiem, viss bija daudz mierīgāk. Tā ir mākslīgi radīta spriedze tukšā vietā. Jo starpnacionālo attiecību problēmas Latvijā tika risinātas. Tagad atkal ir pretnostatīšanas konflikts, kas ir pilnīgi nevajadzīgs,» atzina cilvēktiesību aktīvists.

Pētot dažādas Latvijas interneta mājaslapas krievu valodā, Borovoju pārsteidzis, cik Latvijā ir fanātiski Krievijas premjera Vladimira Putina sekotāji. «Tas liecina, ka viņus ietekmē Putina propaganda. Viņi nesaprot un neorientējas, kas notiek Krievijā. Baidos, ka viņi slikti saprot arī to, kas notiek Latvijā,» klāstīja profesors.

Neizslēdz Tallinas vai Gruzijas scenāriju atkārtošanos

Viņš pauda bažas, ka pēc referenduma «provokācijas turpinās attīstīties», un neizslēdza Tallinas vai Gruzijas scenāriju atkārtošanos.

Tomēr Borovojs cer, ka krievi Latvijā tomēr atteiksies «būt par piekto kolonnu» un provokatoriem. «Ir jāmeklē risinājums attiecībās ar Latvijas krieviem un jāaicina viņi nepiedalīties provokācijās,» viņš piebilda.

Jau vēstīts, ka sestdien, 18.februārī, notiks referendums par Satversmes grozījumiem, kas paredz krievu valodai piešķirt valsts valodas statusu.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru