trešdiena, 2012. gada 8. februāris

"Jaunais vilnis" Jūrmalā nenotiks - būs Rīgā? "Новая волна" не пройдет в Юрмале, будет в Риге?Starptautiskais jauno dziedātāju konkurss «Jaunais vilnis» Jūrmalā nenotiks, jo konkursa organizatoru sadarbība ar Jūrmalas domi ir sasniegusi kritisko robežu, kas tagad ļauj par pasākuma norises vietu izraudzīties kādu citu pasaules pilsētu, starp kurām ir arī Rīga, liecina laikrakstā «Čas» publicētais īsais festivāla veidotāja un komponista Igora Krutoja paziņojums.
Neredz iespēju sadarboties
Krutojs savā paziņojumā norāda, ka sadarbība starp Jūrmalas domi un festivāla rīkotājiem sasniegusi tādu robežu, ka viņš neredz nekādu iespēju tālākai sadarbībai.

Jau ziņots, vakar bija izskanējusi informācija, ka konkurss nenotiks Latvijā un varētu pārcelties uz Itālijas rivjēras kūrortu Sanremo, kur jau kopš 1951.gada notiek Dienvideiropā populārs popmūzikas izpildītāju festivāls.

Pauls: nesaskaņas briedušas sen

Kā atklāja komponists un viens no konkursa patroniem Raimonds Pauls, viņš ir dzirdējis, ka konkurss Jūrmalā vairs nenotikšot, un šāds konkursa rīkotāju lēmums viņu nemaz nepārsteidz, jo nesaskaņas starp rīkotājiem un Jūrmalu briedušas jau sen.

Jūrmalas mērs Gatis Truksnis atrunājās, ka patlaban atrodas atvaļinājumā un darbā atgriezīsies tikai pirmdien, tāpēc viņš pašlaik šo informāciju nekomentē.

Jūrmalas dome līdz šim neesot saņēmusi nekādu oficiālu informāciju par to, ka «Jaunais vilnis» Jūrmalā varētu nenotikt,  informēja domē. Arī konkursa mājaslapā nav informācijas, ka pasākums varētu nenotikt Latvijā.

Konkurss Jūrmalā bija iecerēts no 24. līdz 29. jūlijam. Biļešu iepriekšpārdošana uz konkursu «Jaunais vilnis 2012» jau ir sākusies, un, kā liecina «www.bilesuserviss.lv» informācija, biļetes par 70 un 120 latiem jau ir izpirktas.

Pērn «Jaunais vilnis» svinēja desmit gadu jubileju.

Šādas ziņas izskan ne pirmo reizi

Šī nav pirmā reize, kad izskan ziņas, ka «Jaunais vilnis» Jūrmalā vairs nenotiks. Arī pēdējā konkursa laikā pērnvasar aktīvi tika runāts, ka konkursa rīkotājus neapmierina situācija Jūrmalā un attieksme pret konkursu - Dzintaru koncertzāle esot morāli novecojusi un nekas netiek darīts tās uzlabošanai, uzņēmēji konkursa laikā neprātīgi uzskrūvē viesnīcu un citu pakalpojumu cenas u.tml.

Regulāri saņem citus piedāvājumus

Konkursa organizācijas komitejas priekšsēdētājs Aleksandrs Šenkmans vasarā pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu pastāstīja, ka «Jaunā viļņa» organizatori regulāri saņem piedāvājumus no dažādām pilsētām, kas vēlas, lai pasākums notiktu tur, nevis Jūrmalā.

Regulāri tiekot saņemti piedāvājumi no dažādām «ļoti simpātiskām» kūrortpilsētām, kas nav tikai bijušās PSRS valstīs. Arī Itālijas un Francijas pilsētu pārstāvji, kas būtu gatavi ieguldīt līdzekļus, uzrunājuši «Jaunā viļņa» organizatorus, jau vasarā norādīja Šenkmans.

Jūrmala neattīstās vienā ātrumā ar konkursu

«Jaunā viļņa» organizators sacīja, ka Jūrmala neattīstās vienā ātrumā ar konkursu. Šo situāciju varot risināt ar pašvaldības, valsts, kā arī privātā sektora ieguldījumiem, pirmkārt, Dzintaru koncertzālē, kā arī pilsētas infrastruktūrā un viesnīcās.

Bērziņš tolaik pauda atbalstu tam, ka Jūrmalā notiek tāda mēroga pasākumi, kāds ir jauno izpildītāju konkurss «Jaunais vilnis», kas piesaista lielu publikas un televīzijas uzmanību.

Runas par to, ka «Jaunais vilnis» pametīs Latviju, vēl vairāk saasinājās pēc tam, kad konkursa norises laikā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs nopratināja arī Krievijas miljonārus - komponistu un festivāla «tēvu» Igoru Krutoju un tā organizācijas komitejas priekšsēdētāju Aleksandru Šenkmanu. Abi tika pratināti par nekustamā īpašuma darījumiem Jūrmalā, kas, iespējams, ir saistīti ar LPP/LC līderi Aināru Šleseru.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru