piektdiena, 2012. gada 24. februāris

Igauņi vēlas nomaksāt sodus LatvijāLai arī patlaban ārzemniekiem nav obligāti jāmaksā sods par Latvijas ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu, diezgan daudz ārzemnieku, īpaši igauņi, zvana uz policiju un prasa, kur viņi var samaksāt sodu. Tā intervijā sacīja Valsts policijas Prevencijas nodaļas vadītājs Edmunds Zivtiņš.
Komentējot gadījumu, kad Lietuvā par atļautā braukšanas ātruma pārkāpšanu fotoradars 49 reizes fiksējis kādu Latvijā reģistrētu transportlīdzekli, un runājot par latviešu šoferu uzvedību uz ārvalstu ceļiem, Zivtiņš norādīja, ka ir fiksēti gan noteikumu pārkāpumi, gan smagi negadījumi.

Turklāt avārijās bijuši arī cietušie un bojāgājušie.

Sodīt varēs arī par pārkāpumiem citā valstī

Nesen šie jautājumi pārrunāti ar lietuviešu un igauņu kolēģiem. Panākta būtiska vienošanās, lai visu Baltijas valstu šoferus varētu sodīt par kaimiņvalstī izdarītiem pārkāpumiem. Šo lietu plānots sakārtot līdz septembrim.

Tas novērsīs situācijas, ka šoferis aizbrauc uz kaimiņvalsti un, zinot to, ka administratīvais process viņu neskar, var izbēgt no administratīvā soda. Tas attieksies arī uz pārkāpumiem, ko fiksējuši fotoradari.

Pagaidām savstarpējā sadarbība plānota Baltijas valstu ietvaros, bet jau tuvāko gadu laikā tas attieksies arī uz citu Eiropas Savienības valstu šoferiem, piemēram, vāciešiem, beļģiem, kā arī latviešiem Vācijā, Beļģijā. Būs kopēja datu bāze.

Ja latvietis pārkāps noteikumus Vācijā vai vācietis Latvijā, viņu varēs sodīt.

Paši meklē iespējas, kā nomaksāt sodus

Neskatoties uz to, ka pēc tagadējās kārtības ārzemniekiem nebūtu jāmaksā sods par Latvijas ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu, «diezgan daudz ārzemnieku, vairāk gan igauņi, zvana un prasa, kur viņi var samaksāt sodu, jo viņi ir nobildēti par ātruma pārsniegšanu».

Lai arī igauņi un lietuvieši noteikumus Latvijā pārkāpj aptuveni līdzīgi, igauņi par soda nomaksas iespējām interesējas daudz biežāk. «Attiecība ir 10:1. Ja piezvana desmit igauņi, tad viens lietuvietis.»

Igauņi bieži interesējas ne tikai par iespēju samaksāt sodus saistībā ar radariem, bet arī par tā saucamajiem «plāksteriem», ko automašīnām uzlīmē par neatļautu auto novietošanu.

Kaimiņi ir apzinīgi.

Apzinīgajiem autovadītājiem policijā pastāsta, kur un kā samaksāt sodu. Pagaidām gan tas nav iespējams ar internetbankas starpniecību, par ko interesējas vairums zvanītāju.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru