pirmdiena, 2012. gada 27. februāris

Google izstrādā mobilajam internetam pieslēgtas brillesJau drīzumā cilvēki varēs realitātē pārbaudīt, kā pasauli redzēja Arnolda Švarcenegera tēlotais leģendārā grāvēja «Terminator» varonis, - informācijas tehnoloģiju (IT) un interneta pakalpojumu koncerns «Google» izstrādā mobilajam internetam pieslēdzamas brilles, kas lēcās rādīs dažāda veida informāciju.

Kā raksta avīzes «The New York Times» portāls, atsaucoties uz vairākiem anonīmiem «Google» darbiniekiem, brilles noteiks nēsātāja atrašanās vietu un spēs uz lēcām projicēt informāciju, piemēram, par veikaliem, restorāniem un tūrisma objektiem, kas atrodas nēsātāja redzeslokā. Briļļu «sērfošanu» internetā varēšot regulēt ar galvas mājieniem, jo tās būs aprīkotas ar kustības sensoriem.
Viena no galvenajām briļļu funkcijām būs tā sauktā papildinātā realitāte. Latvijas kontekstā tas nozīmē, ka tūrists ar «Google» brillēm, skatoties uz Brīvības pieminekli, varēs ar galvas mājienu izraisīt teksta parādīšanos briļļu lēcās, kur aprakstīta pieminekļa vēsture. Pārnesot skatu uz viesnīcu «Latvija», varētu parādīties citu tūristu atsauksmes.

Būtiska briļļu funkcija būs nēsātāja dažādu sociālo tīklu draugu lokalizācija. Minētajā piemērā, ja šādu ierīci adaptētu Latvijas vajadzībām, Brīvības pieminekļa aplūkotājs varētu saņemt signālus, ka kāds no sociālā tīkla «draugiem.lv» paziņām atrodas tuvākajā «McDonald's» hamburgeru restorānā, bet otrs turpat pie «Laimas» pulksteņa gaida savu draudzeni.

Kā informē «New York Times», briļļu projekta vadītājs ir viens no «Google» dibinātājiem Sergejs Brins.

Brins un citi inženieri strādājot slepeno projektu laboratorijā «GoogleX», kur tiek attīstīti nākotnes projekti. Brilles darbosies ar «Google» izstrādāto mobilo ierīču operētājsistēmu «Android», un tām, tāpat kā viedtelefoniem, tiks izstrādātas nelielas aplikācijas jeb sīkrīki. Brillēs arī būs iebūvēta vienkārša miniatūra videokamera, lai valkātājs var internetā pārraidīt to, ko redz. Iekārta, visticamāk, darbosies gan trešās (3G), gan ceturtās paaudzes (4G) mobilā interneta tīklos.

Pēc portāla aprēķiniem, brilles varētu maksāt starp 250 un 600 ASV dolāriem (starp 125 un 300 latiem), kas atbilst tradicionālo viedtelefonu cenu diapazonam. Gaidāms, ka ierīce parādīsies tirgū šī gada gaitā.

«Google» pārstāvji oficiāli atteikušies komentēt «The New York Times» un pāris IT blogos parādījušos informāciju par briļļu projektu.

Jau ziņots, ka «Google» pagājušā gada pēdējo ceturksni noslēdza ar 2,71 miljarda dolāru (1,5 miljardu latu) tīro peļņu, salīdzinot ar 2,54 miljardiem dolāru (1,4 miljardiem latu) attiecīgajā ceturksnī pirms gada, teikts uzņēmuma paziņojumā.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru