otrdiena, 2012. gada 7. februāris

Fotoradaru karte ir neprecīza! Карта фоторадаров неточная«Runa ir par nesen izreklamēto VP (Valsts policijas) radaru karti par iespējamo izvietojumu Latvijā. Tāda karte ir nepieciešama ne tikai aptuvenai paskatīšanai milzīgā mērogā, bet tai jābūt pilnīgi precīzai, ko piedāvā radaru kartē izmantojamās Google kartes.

Pašlaik liela daļa punktu, it īpaši apdzīvotās vietās, ir novietoti tik neprecīzi, ka pilnīgi neatbilst aprakstiem.

Piemēram uz Liepājas šosejas liela daļa punktu ir ~1,5 km mežā nost no šosejas.

Punktu novietojums daudzviet pilnīgi neatbilst to aprakstam, piemēram «188. punkts Saldus novads, Zirņu pagasts, autoceļš Rīga – Liepāja, 109. km (pie kafejnīcas «Mežavējš»)» atrodas mežā tieši blakus punktam «187. punkts Brocēnu novads, Brocēnu pilsēta, autoceļš Rīga–Liepāja, 95. km». Pēc apraksta starp punktiem jābūt 14 km, bet kartē tie atrodas ~0,5 km atstatus.

Šie ir tikai daži piemēri, bet šajā kartē kļūdu un paviršību ir desmitiem.


E.Zivtiņš savulaik publiski aicināja ziņot par radariem, kas novietoti ārpus punktiem (kuriem viņa analītiskais dienests (atļaujiet pasmaidīt) ir sastādījis vietas pasi). Vai policija ir gatava papildu pārsūdzībām, jo mežā paredzētais radars nez kāpēc atradies uz ceļa?

Paviršībai šajā projektā nav vietas, ņemot vērā projekta ieviešanas un uzturēšanas milzīgo summu, kā arī ietekmi uz iedzīvotāju lielākās daļas viedokli par E.Zivtiņa spējām ieviest to «priekš cilvēkiem».

Papildus tam tīri tehniskas dabas jautājumi:

Kāpēc visus punktus nevarēja ievietot vienā kartē kopā ar Rīgas reģiona radariem?

Kāpēc Latvijas izvietojuma kartē liegta iespēja lejuplādēt radaru atrašanās vietu koordinātes automātiskai apstrādei - saformēšanai navigācijas iekārtām?»

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru