trešdiena, 2012. gada 29. februāris

ES atsauc no Baltkrievijas visu dalībvalstu vēstniekus


Eiropas Savienība (ES) otrdienas vakarā atsaukusi no Baltkrievijas uz konsultācijām visus savus vēstniekus, tādējādi reaģējot uz Minskas aicinājumu valsti atstāt ES pārstāvniecības vadītājam un Polijas vēstniekam.
«Izrādot solidaritāti un vienotību, nolemts atsaukt uz konsultācijām visu ES valstu vēstniekus Minskā,» teikts paziņojumā, kuru izplatījusi ES augstākā pārstāve ārlietās Ketrina Eštone. «Briselē trešdien sasaukta ES pārstāvju sanāksme, lai koordinētu mūsu reakciju.»

Tāpat Eštone informēja, ka uz pārrunām ES dalībvalstu Ārlietu ministrijās tiks izsaukts Baltkrievijas vēstnieks katrā no valstīm.

Kā ziņots, Baltkrievija otrdien uz konsultācijām atsauca savu vēstnieku Eiropas Savienībā (ES), tādējādi protestējot pret jaunajām sankcijām, kuras ES vērsusi pret prezidenta Aleksandra Lukašenko režīmu.

Bez tam Minska spērusi diplomātijā neierastu soli, iesakot ES un Polijas vēstniekiem atgriezties savās galvaspilsētās, lai izteiktu Lukašenko stingros iebildumus pret Briseles un Varšavas nostāju.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru