piektdiena, 2012. gada 17. februāris

Dombrovskis pārliecināts, ka nospiedošākais vairākums būs pret
Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) ir pārliecināts, ka nospiedošākais vairākums rītdienas referendumā nobalsos pret otras valsts valodas ieviešanu Latvijā. 

Dombrovskis šodien intervijā «Latvijas Radio 4» norādīja, ka visas prognozes liecina par to, ka referendumā būs augsta apmeklētība, iespējams, tas pat kļūs par visapmeklētāko referendumu vēsturē. Lai gan no precīzām prognozēm premjers pagaidām atturas, viņš ir pārliecināts, ka tā rezultāts būs ļoti skaidrs un nospiedošs vairākums balsos «pret».

Valdības vadītājs uzsvēra, ka rīt būs ļoti svarīga diena un esot skaidrs, ka visiem ir jāaizdomājas par tiem jautājumiem, kas skar sabiedrības saliedētību un mazākumtautības Latvijā. Dombrovskis uzsvēra, ka ir jābūt vienotam pamatam valsts attīstībai un tā ir valsts konstitūcija, kurā noteiktas arī tādas vērtības kā cilvēktiesības, teritorijas nedalāmība un Latvijas valoda kā valsts valoda.

Kā ziņots, referenduma laikā vēlētājiem tiks izsniegta tikai balsošanas zīme, kuras aizmugurei jābūt apzīmogotai. Aploksni balsotāji nesaņems.

Tautas nobalsošanas zīmē būs jautājums «Vai jūs esat par likumprojekta »Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē« pieņemšanu, kas paredz krievu valodai noteikt otras valsts valodas statusu?». Iespējamie atbilžu varianti ir «Par» un «Pret»

SAISTĪTIE RAKSTI2 komentāri:

  1. Mēs balsojam pret divvalodību - būs tikai latviešu valoda, bez papildus angļu, krievu vai kādas citas...

    AtbildētDzēst