piektdiena, 2012. gada 17. februāris

Dienu pirms referenduma Baltiju «apciemo» Krievijas bumbvedējs
Šorīt saņemta informācija par Krievijai piederoša tālās darbības bumbvedēja «TU-22M» atrašanos neitrālajā gaisa telpā virs Baltijas jūras, tāpēc nekavējoties aktivizēta Lietuvā izvietotā NATO gaisa telpas patrulēšanas lidmašīna objekta vizuālai identifikācijai.
Pievienotas pēdējās divas rindkopas

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (V) norāda, ka, ņemot vērā rīt notiekošo referendumu, Aizsardzības ministrija (AM) vēlas saņemt precīzāku informāciju par šajās dienās reģionā starp Baltijas valstīm un Poliju notiekošajām Krievijas Gaisa karaspēka militārajām mācībām, kurās piedalās visu veidu aviācijas vienības un liels skaits karavīru, informēja AM Militāri publisko attiecību departamenta direktors Airis Rikveilis.

«Nesaņemot precīzu skaidrojumu par šādu mācību rīkošanas mērķiem un uzdevumiem, Latvijas iedzīvotājiem varētu rasties priekšstats, ka Krievijas Federācijas stratēģiska līmeņa mācību un referenduma norise Latvijā ir savstarpēji saistītas,» norāda Pabriks.

Aizsardzības ministrs šodien izteiks lūgumu Latvijas diplomātiem pieprasīt Krievijas varas iestādēm sniegt informāciju un skaidrojumu par šo mācību norisi.

Ārlietu ministrijas (ĀM) preses sekretārs Jānis Sīlis sacīja, ka ĀM saistībā ar notikušo neplāno iesniegt Krievijas pusei notu, jo lidojumi virs neitrālajiem ūdeņiem nav jāsaskaņo. «Starpvalstu attiecībās ir citi formāti, kā noskaidrot notikušā apstākļus,» teica Sīlis, minot, ka «labā prakse» prasa informēt par šādiem plāniem.

ĀM pārstāvis minēja, ka šādi lidojumi Krievijas pierobežā ir regulāra parādība un Latvija pēdējā laikā ir novērojusi šādu gadījumu pieaugumu.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru