sestdiena, 2012. gada 18. februāris

Daudzviet iecirkņos veidojas garas rindas


Vairākos Rīgas iecirkņos balsotāji referendumā par valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai veido garas rindas
Veidojas garas rindas


Īsi pirms plkst.11 Rīgas 5. un 6.iecirknī, kas atrodas Natālijas Draudziņas vidusskolā, vērojama ļoti liela balsotāju aktivitāte, Cilvēki nāk un stāv garās rindās pie abiem iecirkņiem - nāk gan jaunas ģimenes ar bērniem ratiņos, gan gados veci cilvēki.


Šajā iecirknī nobalsojis arī Latvijas Romas katoļu baznīcas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs.


Arī Sergeja Žoltoka vidusskolā izvietotajā iecirknī rindā brīžiem stāv 20 līdz 30 cilvēki. Tomēr iedzīvotājiem uz nobalsošanu ilgi nav jāgaida, jo balsošana norit raiti.


Cilvēki zina, kā balsot


Iecirkņa darbinieki pastāstīja, ka pagaidām lielas problēmas nav novērotas un cilvēki pārsvarā zina, kā balsot. Tiesa gan - dažiem radušies jautājumi par balsošanas procedūru.


Kā novēroja aģentūra, pie iecirkņa cilvēkiem, kas devās uz balsošanu, pienāca kāds vecāka gadagājuma kungs un krievu valodā jautāja, par ko notiek balsošana un vai tur var piedalīties katrs, kas to vēlas. Kad viņam pastāstīja, ka balsot var tikai pilsoņi, viņš apvainojās un aizgāja.


Balsot nāk dažāda gadagājuma cilvēki, gan latviski, gan krieviski runājoši. Citi sola balsot pret, bet citi par.


Rindā stāv 100 cilvēki


Vienlaikus ierodoties nobalsot «Celies un ej!» aktīvistiem un studentu korporāciju biedriem, vēlēšanu iecirknī Rīgas Kongresu namā šodien ap plkst.12 izveidojās gandrīz 100 cilvēku gara rinda.


Aktivitāte augstāka nekā par Saeimas atlaišanu


Balsotāju aktivitāte šodien notiekošajā referendumā pagaidām ir augstāka nekā pērn notikušajā referendumā par Saeimas atlaišanu, Pirmās stundas laikā pēc iecirkņa atvēršanas Latvijā kopumā referendumā nobalsojuši 25 500 balsotāju jeb 1,66% no kopējā balstiesīgo skaita, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotā informācija. Savukārt pērnā gada 23.jūlijā referenduma pirmajā stundā bija nobalsojuši vairāk nekā 20 000 iedzīvotāju jeb 1,37% no visiem balsstiesīgajiem.

irākos Rīgas iecirkņos balsotāji referendumā par valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valo

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru