trešdiena, 2012. gada 8. februāris

Brazīlija sūdz tiesā Twitter par policijas radaru vietu publiskošanu
Brazīlijas valdība iesniegusi tiesā sūdzību pret mikroblogošanas vietni "Twitter" un tās lietotājiem, kuri publisko brīdinājumus par policijas uzstādītajiem ātruma radariem un kontrolpunktiem.
Sūdzība iesniegta federālajā tiesā Gojasas štatā.

Brazīlija ir lūgusi "nekavējoties apturēt visus kontus, kas sniedz informāciju par policijas radaru atrašanās vietu," paziņojusi prokuratūra.

Valdība vēlas, lai tiktu slēgti arī "Twitter" konti, kuros atklāta policijas kontrolpunktu atrašanās vieta un laiks.

Vairāki Brazīlijas štati ir pieņēmuši striktu bezkompromisa nostāju cīņai ar braukšanu alkohola reibumā. Savukārt autovadītāji arvien plašāk izmanto sociālos medijus, lai brīdinātu citus braucējus par policijas kontrolpunktu un radaru atrašanās vietu.

Prokuratūra uzskata, ka šāda rīcība ir trieciens cilvēku dzīvībai un drošībai valstī, kur ik gadu ceļu satiksmes negadījumos iet bojā aptuveni 55 000 cilvēku.

Valdības lēmums vērsties tiesā guvis plašu atbalsi "Twitter", kura tam veltīti gan atzinīgi vārdi, gan asa kritika, norādot, ka šie ieraksti mikroblogošanas vietnē palīdzējuši autovadītājiem arī izvairīties no negadījumiem un satiksmes sastrēgumiem.

Kā jau vēstīts, pagājušajā mēnesī "Twitter" paziņoja, ka saskaņā ar atsevišķu valstu likumdošanu un paradumiem turpmāk bloķēs nepiemērotu saturu.

Tomēr "Twitter" solīja ievērot caurredzamības principu un publiskot informāciju par visu bloķēto saturu datubāzē "www.chillingeffects.org", kur otrdien nekādu ierakstu saistībā ar šo Brazīlijas lietu vēl nebija.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru