otrdiena, 2012. gada 28. februāris

Baltkrievijā neielaidīs ES amatpersonas

Baltkrievija otrdien paziņoja, ka atsauc uz konsultācijām Baltkrievijas pastāvīgo pārstāvi Eiropas Savienībā (ES) un Baltkrievijas vēstnieku Polijā, kā arī aizliegs iebraukt savā teritorijā personām, kuras līdzdarbojušās sankciju noteikšanā pret Baltkrieviju.

Baltkrievijas pretsolis jaunajām ES sankcijām

Atbildes kārtībā Baltkrievijas puse liegs iebraukšanu Baltkrievijā tām personām no ES valstīm, kuras līdzdarbojās ierobežojošo pasākumu noteikšanā," teikts Baltkrievijas Ārlietu ministrijas (ĀM) informācijas pārvaldes priekšnieka Andreja Saviniha paziņojumā.

Tajā arī sacīts, ka "Baltkrievijas pastāvīgais pārstāvis ES un Baltkrievijas vēstnieks Polijā ir atsaukti uz Minsku uz konsultācijām".

"ES pārstāvniecības Baltkrievijā vadītājai un Polijas vēstniekam Baltkrievijā arī ir ierosināts izbraukt uz konsultācijām savās galvaspilsētās, lai darītu zināmu savai vadībai Baltkrievijas puses stingro pozīciju par to, ka spiediena izdarīšana un sankcijas nav pieņemamas," teikts paziņojumā. ES delegācijas Baltkrievijā vadītāja ir Latvijas diplomāte Maira Mora.

Sola arī citus pasākumus

"Ja tiks turpināts spiediens uz Baltkrieviju, tiks veikti arī citi pasākumi mūsu interešu aizsardzībai," piebilst Baltkrievijas ĀM.

"Mēs ceram, ka ES un tās dalībvalstu amatpersonas apzināsies, cik kaitīgas ir spēka metodes," uzsvērts paziņojumā.

"Baltkrievijas priekšlikumi par dialoga attīstību, savstarpējo sadarbību ar ES uz vienlīdzības un savstarpējās cieņas principiem paliek spēkā," tajā piebilsts.

ES nosaka jaunas sankcijas Baltkrievijai

Jau ziņots, ka Eiropas Savienība (ES) otrdien noteica jaunas sankcijas pret Baltkrieviju, protestējot pret prezidenta Aleksandra Lukašenko režīma represiju turpināšanos.

Dalībvalstu par ES lietām atbildīgo ministru sanāksmē Briselē pirmdien tika nolemts, ka jaunās sankcijas attiecināmas uz 21 augsta ranga amatpersonu, no kurām 19 ir tiesneši, bet divi ir augsta ranga milicijas darbinieki, kas tiek uzskatītas par līdzatbildīgām represijās pret opozīciju.

Sankcijas nozīmē šo personu īpašumu iesaldēšanu un aizliegumu saņemt vīzu ieceļošanai ES. Personu, pret kurām vērstas jaunās sankcijas, vārdi tiks publiskoti vēlāk.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru