sestdiena, 2012. gada 18. februāris

Austrālijā referendums noslēdzies; aktivitāte - nebijusiAustrālijā, Melnburnas Latviešu namā, referendums par krievu valodas statusu jau noslēdzies un tajā nobalsojuši 312 balsotāji, kas vērtējama kā augsta aktivitāte, pastāstīja vēlēšanu iecirkņa komisijas sekretāre Ilze Nāgela.

Austrālijā referendums jau ir noslēdzies un patlaban notiek balsu skaitīšana. Nāgela atzina, ka Melnburnas vēlēšanu iecirknī lielākais vairums balsotāju nobalsojuši pret izmaiņām Satversmē.

Pēc viņas teiktā, 312 vēlētāji vērtējama kā liela aktivitāte, jo iepriekš tik liels vēlētāju skaits bieži nav bijis. Balsot Melnburnas Latviešu namā šodien devušies dažāda gadagājuma cilvēki. Vecākie referenduma dalībnieki bijuši divi 92 gadus veci balsotāji, savukārt jaunākajam balsotājam bijuši 19 gadi.

Balsu saskaitīšanas rezultāti liecina, ka 306 balsojuši pret, savukārt pieci - par.

Austrālijas latviešiem līdz šim neredzēta nacionālās stājas mobilizācija

Austrālijas latviešu prese ir cītīgi sekojusi notikumiem Latvijā, vērtīgākie raksti tiek pārpublicēti, pārsūtīti pa e-pastu, tāda nacionālās stājas mobilizācija vēl līdz šim nav piedzīvota, stāstā Austrālijā dzīvojošais rakstnieks Uldis Siliņš.

Viņš pats nobalsojis pa pastu. «Neesmu vēlēšanu iecirknī Sidnejā bijis, taču, zinot Austrālijas latviešu noskaņojumu, es varu droši apgalvot, ka mūsu balsojums būs 99,99% »pret«. Man liekas, ka mēs te labāk izprotam »pret« balss nozīmi nekā viens otrs Latvijas intelektuālis, kas gan deklarē savu mīlestību nacionālai valstij un mūsu valodai, bet aicina referendumā nepiedalīties,» stāsta Siliņš.

Austrālijas latviešus pārsteidz Latvijas vadošo personu kūtrums, neattapība, nevērība, bezinterese vai nekompetence, kas atļāva līdz referendumam nonākt, piebilst rakstnieks. Tāpat viņš pauž neapmierinātību, ka vēl arvien Latvijā nav ievesta elektroniskā balsošana.

«Vai attiecīgajam ministram ir ienācis prātā pajautāt atbildīgajai personai - kāpēc? Mēs nevaram saprast, kāpēc Vladimirs Lindermans un Jevgeņijs Osipovs nav saukts pie atbildības par naida kurināšanu? Slepenajam dienestam, kopš aģentiem vairs nav jāaiztur cilvēki, kas uzdrošinājušies kritizēt valdības ekonomisko politiku, taču tagad vajadzētu būt laikam pa pilnam. Nāk prātā kāds vecs joks. Runātājs no tribīnes: »Diezgan mums ir lietas samazgas uz galvas, tagad ir laiks atvērt muti!« Mēs nevaram saprast mūsu politiķus, kas streipuļo apkārt, sauksim to par politisku dzērumu, un apgalvo, ka iešana atpakaļ ir faktiski iešana uz priekšu, tikai otrā virzienā. Jā, mēs te daudz ko nevaram saprast, bet vienu mēs apzināmies: lietām ir jāmainās. Mēs būsim tik stipri, cik mūsu griba. Tā nav teorēma, tā ir aksioma,» uzsver Austrālijā dzīvojošais rakstnieks.

Jau ziņots, ka līdz plkst.12 Latvijā kopumā referendumā nobalsojuši 414 867 jeb 26,85% balsotāju. Vēlētāju aktivitāte šodien notiekošajā referendumā ir ievērojami augstāka nekā pērn notikušajā referendumā par Saeimas atlaišanu.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru