pirmdiena, 2012. gada 20. februāris

95.benzīns tuvojas viena lata robežaiDegvielas tirgotāji ‒ "Latvija Statoil" un "Neste Latvija" ‒ pirmdien par vienu santīmu litrā palielināja dīzeļdegvielas un 95.benzīna cenas Rīgā. Tādējādi degvielas cena Latvijā ir sasniegusi jaunu rekordu un strauji tuvojas viena lata atzīmei.
Pēc cenas palielinājuma 95.benzīns "Latvija Statoil" pilna servisa degvielas uzpildes stacijās maksā 99,9 santīmus litrā, bet dīzeļdegvielas cena pēc paaugstināšanas ir 98,9 santīmi litrā.

Savukārt "Neste Latvija" automātiskajās degvielas uzpildes stacijās 95.benzīns pēc cenu palielināšanas maksā 98,7 santīmus litrā, bet dīzeļdegviela nopērkama par 97,7 santīmiem litrā.
"Latvija Statoil" degvielas kategorijas vadītājs Kaspars Skrābāns uzsvēra, ka pagājušajās nedēļās gan benzīna, gan dīzeļdegvielas cenas Eiropā par vienu tonnu turpināja palielināties. Visstraujāk palielinājās benzīna cena, sasniedzot augstāko līmeni ‒ 1075 ASV dolārus par tonnu. Savukārt dīzeļdegvielas cena pieauga mērenāk, bet arī tā jau ir sasniegusi 1025 ASV dolāru atzīmi.

Viņš piebilda, ka arī ASV dolāra kurss kopumā ir palielinājies un turas pie atzīmes 54 santīmi par vienu dolāru.

Skrābāns paskaidroja, ka galvenie notikumi, kas ietekmēja degvielas cenu, bija Grieķijas finansiālās un ekonomiskās situācijas risināšana, saspīlējums Persija līcī pēc Irānas paziņojuma par naftas piegāžu pārtraukšanu sešām Eiropas valstīm, pozitīvie ASV makroekonomiskie dati, kā arī netipiski aukstais laiks, kas Eiropu sasniedza pirms vairākām nedēļām.

Iepriekš degvielas cenas mainījās 14.februārī, kad degvielas tirgotāji par 0,6 santīmiem litrā palielināja 95.benzīna cenu Rīgā.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru