pirmdiena, 2012. gada 30. janvāris

Rīkos protesta akciju pret ACTA ieviešanu! Пройдет акция против ACTA


Rīgas domē (RD) ir iesniegts pieteikums 13.februārī rīkot protesta akciju pret Latvijas valdības lēmumu pievienoties līgumam pret pirātismu internetā, kā arī pret vārda brīvības ierobežošanu kopumā.
Viltošanas novēršanas tirdzniecības nolīguma («Anti-Counterfeiting Trade Agreement», ACTA) mērķis ir noteikt starptautiskus standartus intelektuālā īpašuma aizsardzībai, ko 26.janvārī Latvijas vēstnieks Japānā Pēteris Vaivars valdības vārdā parakstīja kopā ar vairumu Eiropas Savienības valstu. Piecas ES dalībvalstis, tostarp Vācija, Nīderlande, Slovākija, Kipra un Igaunija, to vēl nav parakstījušas.

RD pārstāvis Uģis Vidauskis teica, ka pikets pret ACTA ieviešanu pieteikts likumā noteiktajā kārtībā. Paredzēts, ka pasākums no plkst.13 līdz 15 notiks pie Ministru kabineta ēkas Brīvības bulvārī 36. Pēc piketa pieteicēju minētā, protesta akcijā varētu piedalīties apmēram 400 cilvēku.

Protesta akciju pieteicis Danko Aleksejevs.

Jau vēstīts, ka pēc protesta akcijām pasaulē arī Latvijā radusies pretestība Latvijas valdības lēmumam pievienoties līgumam pret pirātismu internetā, kas vēl būs jāratificē arī Saeimai.

Portālā «manabalss.lv», kas pēc desmit tūkstošu parakstu savākšanas vēršas parlamentā, ievietota iniciatīva «Stop ACTA», bet sociālajā tīklā «Twitter» tiek ziņots arī par Rīgā gaidāmu protesta akciju.

Portāla «manabalss.lv» iniciatīvā uzsvērts, ka cilvēki jāinformē par to, ka «tagad jūsu interneta provaiders zinās visu par jums un jūs novēros, ja tam tā labpatiksies». Iniciatīvas izveidotājs Gatis Gailītis raksturo, ka «tas būs tāpat kā, ja mājās atnāktu korporācijas pārstāvis, sēdētu blakus un skatītos visu, ko jūs darāt internetā».

ACTA ir starptautisks nolīgums, kura mērķis ir apkarot preču zīmolu viltošanu, kā arī autortiesību pārkāpumus internetā. Tomēr kritiķi tajā saskata daudz līdzību ar pretrunīgo ASV likuma iniciatīvu, kas pazīstama kā SOPA, un apgalvo, ka tā ļautu izspiegot jebkuru cilvēku, lai pārliecinātos, vai viņš internetā nepārkāpj autortiesības. SOPA apstiprināšana protestu dēļ ir atlikta, bet ACTA, kaut gan arī pret to notika protesti, ES un 22 tās dalībvalstu, arī Latvijas, pārstāvji ceturtdien parakstīja. Līgums pirms stāšanās spēkā gan vēl jāratificē ES un vēl piecām parakstītājvalstīm. Latvijā tas patlaban tiek virzīts uz Saeimu.

Latvijas vārdā ACTA parakstīja vēstnieks Japānā Pēteris Vaivars.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru