sestdiena, 2012. gada 28. janvāris

Rīgas 'Dinamo' svarīgā mačā piekāpjas Maskavas CSKA. "Динамо" Рига уступило ЦСКА, команды вновь идут вровень

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārajā čempionātā sestdien Rīgas "Dinamo" savā laukumā svarīgā mačā ar 1:2 (1:0, 0:1, 0:1) piekāpās vienības bijušā galvenā trenera Jūliusa Šuplera vadītajam Maskavas CSKA.

Spēles devītajā minūtē pirmos vārtus guva Jānis Sprukts. Otrā perioda sestajā minūtē Ņikita Gusevs izlīdzināja rezultātu 1:1. Uzvaras vārtus CSKA labā nepilnas astoņas minūtes pirms mača beigām guva Igors Ožiganovs.

Tagad abām komandām kopvērtējumā ir pa 62 punktiem, kas dod septīto un astoto vietu Rietumu konferencē, tomēr CSKA vienība aizvadījusi par diviem mačiem vairāk.
Pirms spēles

Abas komandas turpina savstarpējo cīņu par septīto vietu Rietumu konferencē, un savstarpējām spēlēm šajā cīņā ir īpaša nozīme. Arī šīsdienas spēlei "Dinamo" treneri pieteiks septiņus aizsargus un 13 uzbrucējus. Sastāvs būs tāds pats kā iepriekšējā, tikai ceturtajā maiņā Bukarta vietā spēlēs Cipulis.

1.periods

Jau pirmajā minūtē pēc Gunta Galviņa metiena ripa trāpīja pa vārtu stabiņu un arī turpinājumā cīņas sākumā Rīgas "Dinamo" komandai piederēja ievērojams pārsvars. Septītajā minūtē pēc Aleksandra Guskova noraidījuma viesi palika mazākumā un to rīdziniekiem izdevās izmantot - pēc Krišjāņa Rēdliha metiena no zilās līnijas pirmais pie atsistās ripas nokļuva Sprukts un ieraidīja to vārtos.

Pēc zaudētajiem vārtiem CSKA komanda ievērojami aktivizējās, izveidojot vairākus bīstamus momentus, bet 14.minūtē pie divu minūšu noraidījuma tika "Dinamo" hokejists Marcels Hosa. Šo mazākumu mājinieki noturēja, tomēr uzreiz pēc tam Latvijas klubs pieļāva rupju kļūdu un vēlreiz palika mazākumā, noraidoties Frēderikam Varjam.

Šajā mazākumā Miķelim Rēdliham bija iespēja gūt vārtus, izejot vienatnē pret pretinieku vārtsargu Rastislavu Staņu, tomēr šis moments netika realizēts. Mazākumu rīdzinieki vēlreiz izturēja un pēc tā līdz pirmās trešdaļas izskaņai cīņas gaitā nekas vairs nemainījās - Rīgas "Dinamo" atradās vadībā ar 1:0.

2.periods

Otrajā trešdaļā jau gandrīz visas 20 minūtes diezgan ievērojams pārsvars piederēja CSKA komandai. Spēles daļas sestajā minūtē tai izdevās izlīdzināt rezultātu, kad Gusevs izgāja viens pret Holtu un raidīja ripu vārtsargam starp kājsargiem, panākot neizšķirtu 1:1.

Pāris minūtes vēlāk divu minūšu noraidījumu nopelnīja Ainārs Podziņš un Rīgas "Dinamo" komanda jau trešo reizi palika mazākumā. Šajā laikā CSKA bija vairākas ļoti labas iespējas gūt vārtus, tomēr, vairākkārt arī pateicoties veiksmei, rīdziniekiem tomēr izdevās izvairīties no vēl vienu vārtu zaudēšanas.

Trešdaļas beigās divus noraidījumus neilgā laikā nopelnīja CSKA komanda un rīdziniekiem nepilnu pusminūti bija iespēja spēlēt piecatā pret trijiem pretiniekiem. Visā vairākuma laikā Rīgas "Dinamo" komanda izveidoja dažus bīstamus momentus, tomēr kopumā tā arī būtu varējusi noturēt sekmīgāk. Otrās trešdaļas izskaņā vēl pie nevajadzīgām divām soda minūtēm pamanījās tikt Galviņš, tomēr rezultāts vairs nemainījās un saglabājās 1:1.

3.periods

Trešās trešdaļas sākumā Rīgas "Dinamo" līdz galam izturēja Galviņa noraidījumu, tomēr brīdi vēlāk saņēma vēl divas soda minūtes, kas tika piešķirtas par skaitliskā sastāva pārkāpšanu. Arī šo mazākumu rīdzinieki izturēja, tomēr arvien vairāk iniciatīvu pārņēma CSKA hokejisti.

Trešdaļas vidū rupji nospēlēja Sprukts, saņemot noraidījumu uz 2+10 minūtēm, un šo vairākumu jau ātri vien CSKA realizēja, Ožiganovam gūstot savus pirmos vārtus KHL karjerā. Atlikušajā mača daļā CSKA ļoti sekmīgi atvairīja visus rīdzinieku uzbrukumus un izcīnīja svarīgu uzvaru.

Par labākajiem spēlētājiem mačā tika atzīti abu komandu vārtsargi Holts un Staņa.

Šī abām komandām bija ceturtā savstarpējā spēle šosezon - savā pirmajā mājas cīņā septembrī rīdzinieki triumfēja ar 5:3, bet divus mēnešus vēlāk Latvijas klubs izbraukumā uzvarēja ar 2:1. Savukārt 13.janvārī Rīgas "Dinamo" izbraukumā piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 1:2.

Tagad jau pirmdien Rīgas "Dinamo" uzsāks šīs sezonas priekšpēdējo regulārā čempionāta izbraukuma spēļu sērijā, kurā aizvadīs četrus mačus. Pēc tam sekos februāra izlašu pārtraukums, pēc tā Rīgas "Dinamo" gaidāmas vēl divas izbraukuma spēles, bet pēdējie četri regulārā čempionāta mači tiks aizvadīti savā laukumā.