trešdiena, 2011. gada 14. decembris

Ziņas: Svarīgi! "Swedbank" atlaidīs 600 darbinieku! Swedbank уволняет 600 работниковZviedrijas banku grupa "Swedbank" trešdien paziņoja, ka tēriņu samazināšanas nolūkā atlaidīs 300 strādājošo Baltijas valstīs un tikpat daudz darbinieku Zviedrijā.

"Tā ir daļa no restrukturizācijas, par kuru mēs paziņojām trešajā ceturksnī, lai nākamgad samazinātu izdevumus. Zviedrijā darbu zaudēs 300 un Baltijā – arī 300 darbinieku," telefonintervijā aģentūrai "Bloomberg" paziņoja "Swedbank" nodaļas attiecībām ar investoriem vadītājs Johanness Rudbeks.

Arī "Swedbank" finanšu direktors Jērans Bronners aģentūrai "Reuters" sacīja, ka darbs tiks uzteikts sešiem simtiem "Swedbank" darbinieku Zviedrijā un Baltijā. Viņš neminēja, vai atlaišanas attieksies uz visām trim Baltijas valstīm.

"Reuters" norāda, ka ar šādu paziņojumu viņš nācis klajā divas dienas pēc tam, kad "Swedbank" Latvijā piedzīvoja lielu naudas līdzekļu aizplūšanu, jo cilvēki paniski ņēma no bankas ārā naudu, reaģējot uz nepamatotajām baumām par "Swedbank" finanšu problēmām.

"Swedbank" informē, ka pilnas slodzes strādājošo skaits trešajā ceturksnī ir samazinājies līdz 16 813 cilvēkiem.

Reaģējot uz ziņām par atlaišanām un informāciju, ka panika ap "Swedbank" Latvijā noplakusi, bankas akcijas cena otrdien Stokholmas biržā cēlās vairāk nekā par 2%.

Latvijā "Swedbank" patlaban neplāno darbinieku skaita samazināšanu, aģentūrai BNS decembra sākumā sacīja bankas preses sekretāre Kristīne Jakubovska un norādīja, ka darbinieku kapacitāte pašreiz esot salāgota ar biznesa apmēriem.

Savukārt Lietuvas "Swedbank" personāla direktors Sauļus Budvītis informēja, ka Lietuvā "Swedbank" līdz šāgada beigām atlaidīs 5% strādājošo, un, pēc viņa paustā, atlaišanas ir plānotas visā grupā.

Budvītis paskaidroja, ka lēmums par darbavietu skaita samazināšanu pieņemts saistībā ar pieaugošajiem ārējiem riskiem, stingrāku banku tirgus regulēšanas noteikumu ieviešanu starptautiskā līmenī un banku elektronisko pakalpojumu augošo popularitāti.

Lai samazinātu tēriņus un izpildītu stingrākas kapitāla prasības, Eiropas finanšu kompānijas šogad kopumā jau atlaidušas vairāk nekā 127 tūkstošus strādājošo, liecina "Bloomberg" dati.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru