pirmdiena, 2011. gada 12. decembris

Ziņas: Panikai ļāvušies 10 tūkstoši "Swedbank" klientu, izņemti vairāk nekā 10 miljoni latu; Панике подверглись более 10 тысяч клиентов Swedbanka, за сутки снято 10 миллионов латов


Cilvēki neracionālu baumu iespaidā ir turpinājuši izņemt naudu no «Swedbank» bankomātiem un daudzviet tajos nav naudas tehnisku iemeslu dēļ.

To šorīt Latvijas Radio pastāstīja Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētāja vietnieks Jānis Brazovskis.

No «Swedbank» bankomātiem svētdien izņemti vairāk nekā 10 miljoni latu un panikai ļāvušies līdz 10 tūkstoši klientu, intervijā LNT raidījumam «900 sekundes» paziņoja «Swedbank» vadītājs Latvijā Māris Mančinskis.

 Mančinskis norādīja, ka izņemtie līdzekļi neradīs nekādas izmaiņas bankas darbībā, jo izņemtā summa ir aptuveni 1% no kopējā depozītu apjoma.

««Swedbank» turpina strādāt kā līdz šim, un apsardzes kompānija papildina bankomātus, lai visi, kas vēlas, var izmantot bankas pakalpojumus,» sacīja Brazovskis.

Brazovskis pauda pārliecību, ka «Swedbank» spēs izturēt nepamatotās ažiotāžas radītos sarežģījumus.

«Vēsturiska pieredze rāda, ka «Swedbank» ir spējīga izturēt spēcīgus satricinājumus. Arī 2008.gadā bija vērojama «Swedbank» noguldījumu aizplūdums un «Swedbank» mātesbanka nodrošināja ar naudu. Domāju, ka šoreiz būs tāpat kā 2008.gadā,» teica FKTK pārstāvis.

Brazovskis vēlreiz uzsvēra, ka Igaunijā un Zviedrijā nekādas ažiotāžas ap bankām nav.

Tikmēr Drošības policija uzsākusi pārbaudi par izplatītajām baumām, to Latvijas Radio apstiprināja Valsts policijas šefs Ints Ķuzis.

«Skatīsimies, vai šajā gadījumā ir saskatāms nozieguma sastāvs,» teica Ķuzis, atzīmējot, ka policijai «jāredz, kas šīs baumas ir izplatījis, kādi ir to motīvi.»

Ķuzis uzsvēra, ka notvert ļaunprātīgos baumotājus nebūs viegli, bet policijai esot sava taktika, kā to izdarīt.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru