piektdiena, 2011. gada 25. novembris

Ziņas: Valsts garantēto noguldījumu izmaksa Krājbankas klientiem.


Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome ir pieņēmusi lēmumu par banku, kas izmaksās garantētos noguldījumus līdz 100 000 eiro jeb 70 000 latu apmērā - tā būs "Citadele". FKTK skaidrojums Krājbankas klientiem par savas naudas saņemšanu:

Valsts garantēto noguldījumu izmaksa. Skaidrojums


Kam?

Valsts garantētos noguldījumus līdz 100 000 eiro varēs saņemt rezidenti un nerezidenti, gan fiziskās, gan juridiskas personas, arī valsts un pašvaldību uzņēmumi, kuriem ir pašu ieņēmumi, kam Krājbankā ir nauda jebkādā veidā.

 Garantētā atlīdzība netiek izmaksāta par centrālo banku un noguldījumu piesaistītāju noguldījumiem; finansu iestāžu noguldījumiem;  to institūciju noguldījumiem, kuras tiek finansētas no valsts budžeta vai pašvaldību budžetiem, tai skaitā tranzītfondiem;   noguldījumiem, ko izdarījuši noguldījumu piesaistītāja akcionāri, kuriem noguldījumu piesaistītājā ir būtiska līdzdalība, padomes un valdes priekšsēdētājs un locekļi, iekšējā audita dienesta vadītājs, sabiedrības kontrolieris un citi noguldījumu piesaistītāja darbinieki, kuri plāno, vada un kontrolē noguldījumu piesaistītāja darbību un atbild par to;   noguldījumiem, kuri noguldītājiem piešķirti ar individuāli noteiktām procentu likmēm vai citiem noteikumiem, ja to izpilde veicinājusi noguldījumu piesaistītāja finansiālā stāvokļa pasliktināšanos;  garantētajiem noguldījumiem, kas saistīti ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu vai atzīstami par noziedzīgi iegūtiem līdzekļiem, ja stājies spēkā notiesājošs tiesas spriedums;  garantētajiem noguldījumiem, kuri izriet no prasījuma, kas pret noguldījumu piesaistītāju ir radies vai varētu rasties sakarā ar to, ka noguldījumu piesaistītājs veicis darījumus ar uzrādītāja noguldījumu (depozītu) sertifikātiem vai uzrādītāja obligācijām;  noguldījumiem, kas saskaņā ar likumu veido noguldījumu piesaistītāja pašu kapitālu.

 Kad?

Valsts garantēto noguldījumu varēs saņemt no otrdienas, 29.novembra 60 gadu laikā - līdz 2071.gada 28.novembrim.  

 Kur?

"Citadeles" bankas klienti varēs pieteikties valsts garantēto noguldījumu saņemšanai internetbankā. Gan "Citadeles", gan citu banku klienti varēs vērsties "Citadeles" klientu apkalpošanas centros visā Latvijā, gan izņemot skaidru naudu, gan norādot citu kredītiestāžu kontu, uz kuru jāpārskaita valsts garantētā noguldījuma summa.

Nepieciešamie dokumenti

Fiziskām personām, dodoties uz "Citadeles" apkalpošanas centriem, jāņem līdzi pase. Ja persona pārstāv kādu citu Krājbankas klientu, jāņem līdzi pilnvarojumu apliecinošus dokumentus. Savukārt uzņēmumu pārstāvjiem jābūt paraksta tiesīgām personām vai pilnvarotām personām.

Kā?

"Citadeles" internetbankā  vai "Citadeles" klientu apkalpošanas centros visā Latvijā Krājbankas klienti varēs saņemt savu garantēto noguldījumu tikai vienā transakcijā - visa summa būs jāpārved uz vienu kontu vienā reizē, vai arī jāizņem skaidrā naudā vienā reizē. Izvēloties saņemt virs 500 latiem skaidrā naudā, būs iepriekš jāpiesakās konkrētajā "Citadeles" klientu apkalpošanas filiālē, jo pretējā gadījumā pastāv iespēja, ka filiāle varētu pietrūkt skaidras naudas.  Valūtā esošo naudu izņemt varēs tikai latos, konvertējot summu pēc kursa uz 22.novembrī, kad FKTK atzina neguldījumu nepieejamību.  Peļņas procentus arī aprēķinās uz 22.novembri.
Naudas saņemšanai nepiemēros nekādu komisijas maksu.
Cik?

Krājbankas klienti varēs saņemt no 1 santīma līdz 70 280,4 latiem. Ja fiziskās personas kopš trešdienas Krājbankas bankomātos izņēma naudu, tās no Noguldījuma garantijas fonda saņems par attiecīgu summu mazāk.  
Ja noguldījums pārsniedz 70 280,4 latus

Personas varēs pieteikt savas kā kreditora prasības Krājbankas likvidācijas vai maksātnespējas procesā.
Neskaidrības un sūdzības par izmaksu jāiesniedz FKTK, nevis "Citadeles" bankai.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru