piektdiena, 2011. gada 25. novembris

Ziņas: Snoras banka netiks glābta! Банк Snoras не будет спасен!Lietuvas Bankas valde ceturtdien vēlu vakarā nolēma likvidēt nacionalizēto Snoras banku un vērsties attiecīgās iestādēs, lai pret to tiktu vērsta bankrota lieta, vēsta Leta.
«Atklājām to, ko nedomājām atklāt,» medijiem sacījis Lietuvas Bankas priekšsēdētājs Vits Vasiļausks.
Bankas īpašumi no gandrīz astoņiem miljardiem litu (1,6 miljardiem latu) esot samazinājušies līdz 3,4 miljardiem litu (693,6 miljoniem latu).
Esot pazuduši noguldījumi par 600 miljoniem litu (122,4 miljoni latu) ārvalstu bankās, investīcijas Kaimanu salu fondos - par 550 miljonu litu (112,2 miljoniem latu). To vienkārši nav, teicis Vasiļausks.
«Nav cita veida, kā risināt problēmu, - "Snoras" banka jālikvidē,» sacījis Lietuvas Bankas vadītājs.
Viņš piebildis, ka, nacionalizējot banku, vēl cerēts, ka to varēs restrukturizēt.
Aģentūra BNS vēsta, ka Lietuvas Bankas valde arī atcēlusi iepriekš pieņemtos lēmumus, ar kuriem bankai Snoras tika atļauts veikt atsevišķas operācijas. Tas nozīmē, ka sāks darboties noguldījumu garantēšanas mehānisms, un fiziskās un juridiskās personas varēs saņemt kompensācijas par saviem bankā Snoras noguldītajiem līdzekļiem līdz 345 280 litu (70 437 latu) apmērā, kā to paredz likums. Šie līdzekļi ir jāizmaksā 20 darba dienu laikā, taču šis termiņš var tikt pagarināts par 10 dienām.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru