otrdiena, 2011. gada 22. novembris

Ziņas: Rīgas dome sola atbalstu pensionāriem – 'Krājbankas ķīlniekiem'


Galvaspilsētas pensionāri var rēķināties ar Rīgas domes palīdzību gadījumā, ja kavēsies pensiju izmaksa no Latvijas Krājbankas kontiem, kuras darbību banku uzraugi pirmdien apturēja, sola Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC).Mēra preses sekretāre Anna Kononova informē, ka daudzi Rīgas pensionāri savas pensijas saņem kontos Latvijas Krājbankā, kuras situācija pašlaik ir neskaidra, tāpēc Ušakovs ir uzdevis domes Labklājības departamentam tuvāko dienu laikā iesniegt priekšlikumus par iespējamo pašvaldības palīdzību, ja pensiju izmaksas varētu tikt kavētas.

"Lielai daļai pensionāru pensiju izmaksu kavēšanās pat par dažām dienām var radīt nopietnas problēmas, jo viņiem nav nekādu skaidras naudas uzkrājumu. Lai šie cilvēki nepaliktu bez elementāriem iztikas līdzekļiem, pašvaldība sniegs nepieciešamo palīdzību, ar to Rīgas pensionāri var rēķināties," uzsver Rīgas mērs.
Jau vēstīts, ka Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome pirmdien nolēma apturēt AS Krājbankas visu finanšu pakalpojumu sniegšanu. Šāds lēmums pieņemts, pamatojoties uz bankā konstatēto līdzekļu iztrūkumu, par ko ir informēta Ģenerālprokuratūra.

Saskaņā ar šo lēmumu ir apturēta arī bankas valdes un padomes darbība un iecelti komisijas pilnvarnieki jeb pilnvarnieku grupa, kas pārvalda banku un iegūst kredītiestādes valdes un padomes tiesības.

Labklājības ministrija (LM) šobrīd operatīvi risina jautājumus, lai nodrošinātu iespēju saņemt pensijas un pabalstus tiem Krājbankas klientiem, kuriem tie vēl nav pārskaitīti, tāpat saņemts apliecinājums no FKTK, ka tā šobrīd strādā pie tā, lai apturētās Latvijas Krājbankas klientiem nodrošinātu minimālos maksājumus 50 līdz100 latu apmērā

Ceturtdien FKTK noteica ierobežojumus "Krājbankas" darbībai. Ierobežojumi noteikti, ievērojot notikumus "Krājbankas" mātes sabiedrībā Lietuvas "Snoras bankā" un to iespējamo tālāko ietekmi uz "Krājbankas" finansiālo stabilitāti un tās maksātspēju, kā arī vērojamo noguldījumu pieprasījumu "Krājbankā".

Pagājušajā trešdienā Lietuvas Bankas valde nolēma uz laiku apturēt bankas "Snoras" darbību.  Neilgi pēc tam Lietuvas valdība ārkārtas sēdē nolēma nacionalizēt "Snoras". Saskaņā ar Lietuvas Bankas valdes priekšsēdētāja Vita Vasiļauska teikto bankā "Snoras" trūkst vērtspapīru vairāk nekā miljarda litu (204 miljonu latu) vērtībā.

Lietuvas "Snoras" bankai pieder vairāk nekā 60% "Krājbankas" akciju. Savukārt "Snoras" kontrolpakete pirms bankas nacionalizēšanas piederēja Krievijas uzņēmējam Vladimiram Antonovam. "Krājbanka" pēc aktīvu apmēra ierindojas Latvijā desmit lielāko banku sarakstā.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru