ceturtdiena, 2011. gada 24. novembris

Ziņas : „Radio 101” saistīts ar „Krājbanku”! Radio 101 связан со схемами в Krājbanka


Firmu, kurai pieder „Radio 101”, dibinājis krievu uzņēmējs Sergejs Fiščenko, kurš ir iesaistīts skandalozos darījumos, kas saistīti ar „Latvijas Krājbanku” un tās īpašnieku Krievijas miljardieri Vladimiru Antonovu.

Divarpus mēnešus pēc SIA „TeleMedia centrs” nodibināšanas tā pārgāja tagadējā „Radio 101” vadītāja Edgara Menča īpašumā. Pie tās viņam palīdzēja tikt „Latvijas Krājbankas” izsniegtais kredīts viena miljona eiro (Ls 700 000) apmērā.

Mencis ir solījis kredītu bankai atdot vēlākais desmit gadu laikā. Pašreiz sakarā ar „Latvijas Krājbankas” krahu radio nākotne ir neskaidra. „Radio 101” līdzekļi ir iesaldēti „Krājbankā”, un tas nevar veikt ikdienas maksājumus. „Radio 101” pārstāvis Ilgvars Rukers gan saka, ka situācija „Krājbankā” neapklusinās radiostaciju.

Kasjauns.lv pēta, kā radās „Radio 101” un kas īsti ir tās īpašnieka – SIA „TeleMedia centrs” - dibinātājs Sergejs Fiščenko, kuram nu vairs ar radiobiznesu vismaz oficiāli nav nekāda sakara.

Pērn, pāris dienu pirms Jāņiem, skanēt sākušā „Radio 101”, kura intelektuālais potenciāls ir no Radio SWH aizgājušie dīdžeji Artis Volfs, Māris Žigats, Egons Reiters un Toms Grēviņš, oficiālais īpašnieks ir SIA „TeleMedia centrs”, kura vienīgais īpašnieks ir bijušais Rradio SWH finanšu direktors Edgars Mencis, kurš SWH par finanšu direktoru strādāja līdz 2008. gada nogalei.

Kredītu piešķir „savējo” firmai
Kredītu „Ŗadio 101”izveidei - miljonu eiro - piešķīra „Latvijas Krājbanka”. Mencis pēc tam presē stāstīja, ka neviena banka, „protams, mums uzreiz nekrita ap kaklu ar vēlmi palīdzēt, bet biznesa plāns bija pietiekami spēcīgi izstrādāts”. Tomēr viss liecina, ka ne jau „Krājbanka” kredītu deva kādam nezināmam uzņēmumam par labi izstrādātu biznesa plānu. „Latvijas Krājbankai” un tā vadītājiem uzņēmums „TeleMedia centrs” un tā iepriekšējais īpašnieks Fiščenko bija ļoti labi zināms. Fiščenko vārds figurēja visnotaļ sarežģītās finanšu shēmās saistībā ar „Latvijas Krājbankas” īpašnieku miljardieri Antonovu.

Pirms „TeleMedia centrs” nonāca Menča īpašumā, tas piederēja Latvijā mazpazīstamajam krievu biznesmenim Fiščenko, kurš ir piedalījies vērienīgos biznesa darījumos ar „airBaltic” privātā akcionāra „Baltijas Aviācijas sistēmas” un Rīgas Vagonu rūpnīcas akciju iegādi, pircis nekustamo īpašumu no kādreizējā „Parex bankas” īpašnieka Valērija Kargina ģimenes, kā arī izteicis vēlmi iegādāties pamesto Skrundas militāro pilsētiņu.

Dibina noslēpumainu radiofirmu
Viens no daudzajiem uzņēmumiem, kuru Fiščenko dibināja pērnā gada 5. janvārī, bija SIA „TeleMedia centrs”. Tas, pēc visa spriežot, bija dibināts, lai nodarbotos ar radiobiznesu. Piemēram, pērnā gada marta sākumā „TeleMedia centrs” uzvarēja radio frekvenču piešķiršanas konkursā un ieguva apraides atļauju Liepājā.

Toreiz „TeleMedia centrs” bija visnotaļ noslēpumaina firma, un tika izteikti minējumi, ka tā dibināta, lai pirms Saeimas vēlēšanām tā savā kontrolē pārņemtu radioēteru. Laikraksts „Dienas Bizness” pagājušā gada pavasarī rakstīja: „Nacionālā radio un televīzijas padome nevar izslēgt, ka apraides atļauju Liepājā ieguvušo SIA „TeleMedia centrs” finansē kāda politiska partija, jo tuvākas informācijas par šo firmu tās rīcībā nav.”

„Radio 101” juridiskais īpašnieks SIA „TeleMedia centrs” ir reģistrēta 2010. gada 5. janvārī, un līdz 24. martam tā pilnībā piederēja Sergejam Fiščenko. 24. martā par „TeleMedia centra” īpašnieku kļuva Edgars Mencis.
Interesanti, ka, dienu pirms Mencis kļuva par „TeleMedia centrs” īpašnieku, 23. martā, „TeleMedia centrs” it kā nejauši iegādājās divas spēcīgas reģionālas radiostacijas – „Radio Zemgale” Jelgavā un „Radio 3” Cēsīs. Līdz ar to pastarpināti par šo radiostaciju īpašnieku kļuva Mencis.

Fiščenko skandalozie darījumi
Fiščenko vārds saistās ar neskaitāmām darbībām finanšu shēmās, aiz kurām stāv „Latvijas Krājbankas” īpašnieka miljardiera Antonova intereses, kā arī veicis biznesa darījumus, kas ieguvuši plašu rezonansi:

* Fiščenko vārds bija iesaistīts shēmā, ar kuras starpniecību 2010. gada decembrī Bahamu salās reģistrēta kompānija „Taurus Asset Management Fund Limited” iegādājās aviokompānijas „airBaltic” privātā akcionāra SIA „Baltijas aviācijas sistēmas” (BAS) akcijas. Tika uzskatīts, ka aiz šā darījuma slēpās Antonovs. Vairāku Fiščenko piederošu uzņēmumu padomes loceklis Janeks Jeļkins uzreiz pēc tam nonāca BAS valdē kā jaunā līdzīpašnieka pārstāvis.

* Tagad ir apturēts vērienīgais „Pasažieru vilciena” vilcienu iepirkums, jo ir šaubas, ka konkursa uzvarētāja Spānijas uzņēmuma Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles” apakšuzņēmējs Rīgas Vagonu rūpnīca (RVR) nespēs izpildīt visas saistības, jo RVR manta pilnībā ir ieķīlāta „Latvijas Krājbankā”. Te arī pie vainas ir Fiščenko.

Pagājušā gada 5. martā Kiprā reģistrētais uzņēmums „Mysea Enterprises Limited” ieķīlājis „Latvijas Krājbankā” sev piederošās 696 130 RVR akcijas (67% akciju kontrolpaketi). Kā Kipras ārzonas „Mysea Enterprises Limited” pārstāvis šajā darījumā figurēja Sergejs Fiščenko,

* Pērn februārī Fiščenko par 310 000 latiem, neizmantojot hipotekāros kredītus, no Karginu ģimenes pārstāvja Georgija Kargina iegādājās 1507 kvadrātmetrus lielu zemesgabalu ar dzīvojamo ēku Rīgā, Ernesta Birznieka-Upīša ielā.

* Fiščenko piederošā SIA „Latvian Development Holding” bija pieteikusies arī Skrundas militārās pilsētiņas izsolē, veikusi samaksu par piedalīšanos, taču noteiktajā termiņā apliecinājumu nav iesniegusi.


„Radio 101” pārstāvis Ilgvers Rukers stāsta, ka „Krājbankas” krahs radio darbību neietekmēs

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru