Saskaņā ar Lietuvas izdoto Eiropas Savienības (ES) orderi Lielbritānijā aizturēti nacionalizētās Lietuvas bankas "Snoras" bijušie akcionāri Vladimirs Antonovs un Raimonds Baranausks, aģentūrai BNS ceturtdienas vakarā apstiprināja Lietuvas iekšlietu ministrs Raimunds Palaitis.
"Cik man zināms, aizturēts gan Antonovs, gan Baranausks," sacīja Palaitis.

Savukārt Lietuvas ģenerālprokuratūras prokurors Toms Krusna teica, ka, pēc viņa rīcībā esošās provizoriskās neapstiprinātās informācijas, aizturēts Baranausks, bet par Antonova aizturēšanu viņam ziņu neeesot
Jau vēstīts, ka Lietuvas ģenerālprokurors Darjus Valis trešdien parakstījis Eiropas Savienības (ES) orderi "Snoras" bijušo lielāko akcionāru Antonova un Baranauska aizturēšanai. Ģenerālprokuratūras paziņojumā teikts, ka Antonovam un Baranauskam izvirzītas apsūdzības par īpašuma piesavināšanos lielā apmērā un dokumentu viltošanu, bet Baranauskam - arī par grāmatvedības datu sagrozīšanu un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.


Savukārt Latvijas Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis otrdien paziņoja, ka Antonovs, kurš bija "Latvijas Krājbankas" padomes priekšsēdētājs, ir atzīts par aizdomās turamo personu un tiek lemts par viņa izsludināšanu meklēšanā. Aizturēti arī "Latvijas Krājbankas" bijušie valdes locekļi, bet bijušajam valdes priekšsēdētājam Ivaram Priedītim piemērots apcietinājums.


Lietuvas valdība 16.novembrī nacionalizēja 100% bankas "Snoras" akciju, kuru kontrolpakete - 68,1% akciju - piederēja Antonovam, bet 25,31% - Baranauskam. Lietuvas centrālā banka saņēmusi informāciju no ārvalstīm, ka "Snoras" aktīvos trūkst vērtspapīru vairāk nekā miljarda litu (204 miljonu latu) vērtībā.


Savukārt Latvijas Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padome 21.novembrī nolēma apturēt "Snoras" meitasbankas "Latvijas Krājbankas" visu finanšu pakalpojumu sniegšanu. Lēmums pieņemts, pamatojoties uz konstatēto līdzekļu iztrūkumu bankā.


"Snoras" pieder nedaudz vairāk kā 60% "Latvijas Krājbankas" akciju. Pēc aktīvu apmēra "Latvijas Krājbanka" septembra beigās bija devītā lielākā no 31 Latvijas bankas.