otrdiena, 2011. gada 22. novembris

Ziņas: Krājbankas klienti ir aptuveni 8000 tirgotāju; reģionos tas ir pastāvēšanas jautājums


Patlaban aptuveni 8000 tirdzniecības uzņēmumu ir darbību apturējušās AS "Latvijas Krājbanka" ("Krājbanka") klienti un vairākiem mazākiem reģionu tirgotājiem tas rada draudus pastāvēšanai, sacīja Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidents Henriks Danusēvičs.

Viņš norāda, ka "Krājbanka" kā galvenā banka uzņēmējiem bijusi tieši reģionos, kur tā aktīvi izvērsusi savu darbību un nereti bijusi kā vienīgais viegli sasniedzamais bankas pakalpojumu sniedzējs.

"Tas ir tirgotāju pastāvēšanas jautājums, jo iesaldēti visi viņu līdzekļi, kuri jau tā nav lieli," satraukumu pauž Danusēvičs.
Vienlaikus asociācijas vadītājs arī norāda, ka daudziem tirgotājiem maksājumu karšu termināļus apkalpojusi tieši "Krājbanka", līdz ar to tas radot papildu neērtības, jo klienti nevar norēķināties ne ar vienas bankas kartēm.

Kaut arī Latvijas lielākos mazumtirdzniecības tīklus "Rimi", "Maxima" un "Iki" bankas darbības apturēšana tieši neietekmē, pircēji veikalos nevar norēķināties ar šīs bankas kartēm.

Jau ziņots, ka Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome pirmdien nolēma apturēt visu "Krājbankas" finanšu pakalpojumu sniegšanu.

Kā informēja FKTK, šāds lēmums pieņemts, jo bankā konstatēts līdzekļu iztrūkums, par ko informēta Ģenerālprokuratūra.

FKTK nolēmusi apturēt arī "Krājbankas" valdes un padomes darbību un iecelt bankā FKTK pilnvarnieku grupu, kas veic bankas pārvaldīšanu un ir pārņēmusi valdes un padomes tiesības. Par pilnvarnieku grupas vadītāju iecelts FKTK priekšsēdētājas vietnieks Jānis Brazovskis.

FKTK uzsver, ka līdz ar šo lēmumu ir atcelts lēmums par ierobežojumu uzlikšanu darījumiem bankā virs 100 000 eiro apmērā, bet bankas klientiem norēķini vispār netiek veikti. Par noguldījumu pieejamību FKTK paziņošot atsevišķi.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru