otrdiena, 2011. gada 22. novembris

Ziņas: "Krājbankas" dēļ "airBaltic" var kļūt par Lietuvas aviokompāniju


Līdz ar bankas "Snoras" nacionalizēšanu Lietuvas valsts zināmā mērā varētu tikt pie savas nacionālās aviokompānijas - Latvijas lidsabiedrības "airBaltic", paziņojis Lietuvas Banku asociācijas prezidents Stasis Krops.Starp nacionalizētās "Snoras Bank" aktīviem ir bankas meitasuzņēmuma "Latvijas Krājbanka" aizdevums Latvijas nacionālajai lidsabiedrībai, līdz ar to nākotnē Lietuvai varētu būt sava nacionālā aviokompānija, izteicās Krops.

"Tā ir interesanta situācija. "Snoras" ir "Latvijas Krājbanka" akcionārs, bet "Krājbanka" ir izsniegusi lielu kredītu "airBaltic". Tādā veidā mums ir daļas [Latvijas] nacionālajā aviokompānijā," norādīja Lietuvas Banku asociācijas prezidents Stasis Krops.

Lietuvai nav savas nacionālās aviokompānijas kopš 2009.gada, kad bankrotēja 2005.gadā privatizētā lidsabiedrība "flyLAL", vēsta laikraksts "Lithuaninan Tribune".

Kā šodien biznesa portālam "Nozare.lv" apgalvoja Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Anrijs Matīss, AS "Latvijas Krājbanka" darbības apturēšana tiešā veidā neietekmēs aviosabiedrības "airBaltic" darbību.

Viņš norādīja, ka "iesaldēta" ir salīdzinoši neliela summa. Kā ziņots, "Latvijas Krājbanka" ir viens no lielākajiem aviosabiedrības un tās līdzīpašnieka - "Baltijas Aviācijas sistēmu" (BAS) - kreditoriem.

Matīss arī žurnālistiem norādīja, ka ir cerības "iesaldētajai" naudai tikt klāt.

Vaicāts par tālākajiem ieguldījumiem, kas "airBaltic" pamatkapitālā jāveic akcionāriem, viņš norādīja, ka patlaban nav pamata domāt, ka būs kādas problēmas.

Matīss žurnālistiem skaidroja: ja kāds no akcionāriem nevar ieguldīt savu daļu pamatkapitāla palielināšanā, var mainīties akciju sadalījums. Viņaprāt, par to gan patlaban ir pāragri runāt.

Pēc viņa vārdiem, termiņš tālākajiem ieguldījumiem ir 15.decembris.

Kā ziņots, pagājušajā nedēļā Latvijas nacionālās lidsabiedrības "airBaltic" privātais akcionārs BAS pauda viedokli, ka skandāls ap Lietuvas banku "Snoras", kas ir "Latvijas Krājbankas" līdzīpašniece, neietekmēs finansiālo situāciju uzņēmumā.

Oktobrī tika parakstīta "airBaltic" akcionāru vienošanās starp Latvijas Republiku toreizējā satiksmes ministra Ulda Auguļa (ZZS) personā, BAS, kreditoriem "Latvijas Krājbanku", "Snoras", "Investbank", "Taurus Asset Management Fund Limited", "Transatlantic Holdings Company S.A." un SIA "KD Jet". 

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru