otrdiena, 2011. gada 22. novembris

Ziņas : Antonovs "Snoras" naudu izmantojis auto biznesa finansēšanai


Krievijas uzņēmējs Vladimirs Antonovs izmantojis ar apšaubāmām shēmām iegūtus līdzekļus no viņa kontrolētajām bankām "Investbank" un "Snoras", lai finansētu automašīnu biznesu, raksta laikraksts "Moscow Post".2007.gadā Antonova kontrolētā Lietuvas banka "Snoras" iegādājās 29,9% Nīderlandes luksusa automašīnu ražotāja "Spyker Cars" akcijas, kas pēc tam iegādājās daļu Zviedrijas autobūves uzņēmuma "Saab".
Līdzekļi no bankām "Investbank" un "Snoras" iegūta, izsniedzot fasādes kompānijām kredītus bez nodrošinājuma vai pret bezvērtīgiem vērtspapīriem.
"Snoras" līdzekļu trūkuma slēpšana pēc tam realizēta caur tagad bankrotējušo nekustamo īpašumu kompāniju "Mirax Group", kas mainījusi nosaukumu uz "Nazvanie.Net".
Antonovs vienojies ar "Mirax Group" vadītāju Sergeju Polonski, lai "Nazvanie.Net" savus nepabeigtos un likvīdos nekustamo īpašumu projektus Maskavā nodotu tām fasādes kompānijām, kurām kredītu izsniedza "Snoras".
Saskaņā ar vienošanos Antonovam bija jāpārskaita ievērojama naudas summa uz Polonskim piederošu Britu Virdžīnu salās un Kiprā reģistrētu ārzonas kompāniju kontiem.
Pateicoties šai shēmai, Antonovs "Snoras" bankā fiktīvos aktīvus nomainīja pret likvīdām jaunceltnēm Maskavā, bet Polonskis izveda uz ārvalstīm lielu daļu sava kapitāla, ko veidoja apkrāptu Krievijas kreditoru un investoru līdzekļi.
Pēc laikraksta "Moscow Post" aprēķiniem, šīs shēmas summa sniedzas simtos miljonos dolāru.
Kaut arī bankrotējušās "Nazvanie.net" oficiāli deklarētās parādsaistības sniedzas 45 miljonu dolāru (22,5 miljoni latu), reālā naudas summa veido vairākus simtus miljonus dolāru.
Kā paziņoja Lietuvas Banka, "Snoras" bankā trūkst vērtspapīru vairāk nekā miljarda litu (200 miljoni latu) vērtībā.
2010.gada sākumā autobūves koncerns "General Motors" (GM) pārdeva "Saab" kompānijai "Spyker Cars".
Par "Saab" iegādi "Spyker" kopumā izdeva aptuveni 400 miljonus ASV dolāru (200 miljoni latu), no kuriem 74 miljoni ASV dolāru (37 miljoni latu) tika samaksāti skaidrā naudā, bet pārējā summa - akcijās.
Zviedrijas slepenpolicija "Saab" darījuma noslēgšanas laikā brīdināja, ka Antonovu ģimene tiek turēta aizdomās par saistību ar organizēto noziedzību un naudas atmazgāšanu.
2011.gada sākumā "Spyker Cars N.V." paziņoja, ka tā pārdod ekskluzīvo sporta automašīnu ražošanas biznesu privātai Lielbritānijas holdingkompānijai "CPP Global Holdings" kas pieder Krievijas uzņēmējam Antonovam.
Darījuma summa veidoja 15 miljonus eiro (10,5 miljoni latu) par aktīvu iegādi un papildus līdz pat 17 miljonus eiro (11,9 miljoni latu) atkarībā no "Spyker" ienākumiem laika periodā no 2011.gada līdz 2016.gadam.
Savukārt "Saab Automobile" mātes kompānija "Spyker Cars N.V." šā gada jūnijā nomainīja nosaukumu pret "Swedish Automobile".
Šā gada oktobra beigās "Swedish Automobile" par 100 miljoniem eiro (70 miljoni latu) grūtībās nonākušo autoražotāju "Saab Automobile" pārdeva Ķīnas partneriem "Pang Da Automobile Trade Co." un "Zhejiang Youngman Lotus Automobile".
Kā iepriekš intervijā Zviedrijas medijiem izteicies pats Antonovs, viņa mīlestība pret "Saab" radusies 1994.gadā, kad viņš iegādājās savu pirmo automašīnu, kas bija "Saab 9000". 


SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru