otrdiena, 2011. gada 22. novembris

Ziņas : Aizturēta "Krājbankas" vadība


Valsts policijas (VP) sāktajā kriminālprocesā saistībā ar AS "Latvijas Krājbanka" ("Krājbanka") konstatēto līdzekļu iztrūkumu ir aizturēta virkne bankas augstāko amatpersonu, tostarp arī "Krājbankas" prezidents Ivars Priedītis, liecina aģentūras rīcībā esošā informācija, kuru apstiprināja Priedīša advokāts Saulvedis Vārpiņš.

Ziņa papildināta saskaņā ar jaunāko informāciju
Sīkākus komentārus Vārpiņš pagaidām nevarēja sniegt, jo ir aizņemts procesuālajās darbībās.
Ar pašu Priedīti šodien nav izdevies sazināties.
"Firmas.lv" informācija liecina, ka "Krājbankas" valdē strādā Priedītis, kurš pilda valdes priekšsēdētāja pienākumus, Mārtiņš Zalāns, Svetlana Ovčiņņikova, kā arī Dzintars Pelcbergs. Savukārt bankas padomē strādā Krievijas un Lietuvas iedzīvotāji - Raimonds Baranausks, kurš ir priekšsēdētājs, Aleksandrs Antonovs, Naglis Stanciks, Oļegs Suhorukovs un Vladimirs Antonovs.
Ministrs: tiek darīts viss, lai saglabātu bankas aktīvus
Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (ZRP) žurnālistiem apstiprināja, ka Valsts policija ir sākusi kriminālprocesu aizdomās par noziedzīgām darbībām, tomēr sīkākus komentārus par tā ierosināšanu, kā arī iespējamajiem aizturētajiem viņš nesniedza, uzsverot, ka dienas gaitā sīkāk komentēs procesa virzītāji.
Ministrs uzsvēra, ka patlaban tiekot darīts viss, lai saglabātu bankas aktīvus un nodrošinātu noguldītāju interesi.
VP priekšnieks ģenerālis Ints Ķuzis sacīja, ka saistībā ar "Krājbankas" krīzi viņš šodien dosies uz Ministru kabinetu, lai slēgtā sēdē pārrunātu visu jaunāko informāciju.
Ķuzis informāciju par sākto procesu sola sniegt pēc plkst.14.
Sāk kriminālprocesu
Saistībā ar AS "Latvijas Krājbanka" ("Krājbanka") konstatēto līdzekļu iztrūkumu Valsts policijā (VP) ir sākts kriminālprocess, apstiprināja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Laura Pakalne. Neoficiāla informācija liecina, ka pagājušajā nedēļā no "Krājbankas" aizskaitīti vairāki desmiti miljoni latu.
Viņa norādīja, ka Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) ir informējusi prokuratūru par "Krājbankā" konstatēto līdzekļu iztrūkumu. Saistībā ar to VP ir sākusi kriminālprocesu pēc Krimināllikuma (KL) 196.panta 2.daļas, bet prokuratūra pār šo procesu veic uzraudzību, piebilda Pakalne.
KL 196.panta 2.daļā paredzētais noziedzīgais nodarījums ir uzņēmuma vai organizācijas atbildīga darbinieka vai pilnvarotas personas mantkārīgā nolūkā izdarītas tīšas darbības, ļaunprātīgi izmantojot savas pilnvaras vai tās pārsniedzot, ja ar šīm darbībām radīts būtisks kaitējums uzņēmuma, organizācijas vai ar likumu aizsargātām citas personas tiesībām un interesēm.
Par to var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai mantas konfiskāciju, vai piespiedu darbu, vai naudas sodu līdz 120 minimālajām mēnešalgām (24 000 latu).
Sīkākus komentārus viņa pagaidām nesniedza, aicinot vērsties VP, kas ir šā procesa virzītāja.
VP Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Lita Juberte pagaidām nevarēja apstiprināt, vai policijas lietvedībā ir šāds kriminālprocess, taču viņa solīja tuvākajā laikā to noskaidrot.
Aizplūduši vairāki desmiti miljonu
Tikmēr neoficiāla informācija, kas ir aģentūras rīcībā, liecina, ka
pagājušajā nedēļā nozīmīgi naudas līdzekļi - vairāki desmiti miljonu latu - pārskaitīti prom no "Krājbankas".
Tas arī mudinājis likumsargus un finanšu tirgus uzraugus rīkoties tik strauji un ierobežot bankas darbību. Aptur bankas darbību
Kā ziņots, FKTK padome pirmdien nolēma apturēt visu "Krājbankas" finanšu pakalpojumu sniegšanu. Šāds lēmums pieņemts, kad bankā konstatēts līdzekļu iztrūkums, par ko informēta Ģenerālprokuratūra, informēja FKTK.
FKTK nolēmusi apturēt arī "Krājbankas" valdes un padomes darbību un iecelt bankā FKTK pilnvarnieku grupu, kas veic bankas pārvaldīšanu un ir pārņēmusi valdes un padomes tiesības. Par pilnvarnieku grupas vadītāju iecelts FKTK priekšsēdētājas vietnieks Jānis Brazovskis.
FKTK pārstāve Ieva Upleja apstiprināja, ka FKTK lēmums apturēt bankas darbību attiecas arī uz bankas ikdienas saimniecisko darbību. "Banka patlaban nedrīkst veikt nekādus maksājumus, tostarp savu rēķinu apmaksu par saņemtajiem komunālajiem un citiem pakalpojumiem," skaidroja Upleja.
Noguldītājiem garantēta atlīdzība līdz 100 000 eiro
Šodien ir slēgtas "Krājbankas" filiāles, nedarbojas "Krājbankas" bankomāti, nav iespējams norēķināties ar "Krājbankas" izdotajām maksājumu kartēm, kā arī nevar veikt darījumus "Krājbankas" internetbankā. Līdz ar to cilvēki, kuriem alga vai pensija tikusi pārskaitīta uz "Krājbankas" kontu, pagaidām ar šo naudu rīkoties nevar.
Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) šīs dienas laikā izlems par īstermiņa risinājumu - 50 līdz 100 latu izmaksu "Latvijas Krājbankas" noguldītājiem,  informēja FKTK biroja vadītāja Anna Dravniece. Saskaņā ar likumu valsts garantētā atlīdzības izmaksa noguldītājiem ir līdz 100 000 eiro.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru